Hibiskus kuulub malva perekonda. Õite kuivatatud tupplehti ja välimisi tupplehti kasutatakse peamiselt hibiskusõie tee valmistamiseks.
Hibiskus sisaldab palju väärtuslikke aineid.
Sidrunhape, mis on osa hibiskist, aitab tugevdada immuunsüsteemi külmetushaiguste hooajal, linoolhappel on võime hävitada rasvarakke ja vähendada vere kolesteroolitaset, mis mõjub hästi vereringesüsteemile.
Hibiskus sisaldab palju vitamiine ja mineraalaineid, peamiselt C -vitamiin (sajas grammis hibiskis 12 milligrammi), B-, A-, P -grupi vitamiinid, samuti magneesium, kaalium, raud, kaltsium, fosfor ja muud mineraalid.
Hibiskus sobib väga hästi ka taime- või puuviljatee segudesse; see ei anna teedele mitte ainult kauni punase värvi, vaid ka õrna hapuka ja puuviljase noodi.
Kui sulle meeldib magusam, võid maiustada mee või suhkruga.
Eriti värskendav on külm hibiskuse tee. Lisa jääkuubikud ja, olenevalt maitsest, tilk puuviljamahla ja sidrunit ning ongi imeline suvine jook.
HIBISKUSE TEE KEHAKAALU LANGETAMISEKS: KUIDAS ÕIGESTI PRUULIDA JA TARBIDA?
Selleks peate järgima mõnda lihtsat reeglit:
- Ärge valage hibiskuslilledele peale keevat vett- sel juhul vähenevad kõik selle kasulikud omadused. Hibiskust tuleb pruulida mõõdukalt kuuma veega (kuni 50 kraadi) ja seejärel lasta tõmmata tund aega.
Tee valmistamiseks kasutage ainult klaasist või portselanist nõusid. Metallist nõud ei sobi: nagu keeva vee puhul, kaotab hibiskus oma maitse ja märkimisväärse osa toitainetest.
Jooge 3 nädala jooksul vähemalt üks liiter jooki päevas.
Siis peate tegema nädalase pausi, kasutades sel nädalal hibiskuse asemel rohelist teed.
Korrake hibiskuse tee joomist, vähendades selle kestust kümne päevani. - VASTUNÄIDUSTUSED
- peptilise haavandi,
- gastriidi
- mao liighappesuse;
- urolitiaas ja sapikivitõbi ägedas staadiumis;
- madal vererõhk (kuuma teed ei tohiks juua kõrge vererõhuga inimesed);
- allergiliste reaktsioonide esinemine rosella suhtes.